Anunt privind deschiderea consultarii publice

Astazi 06.03.2019 , Primarul Comunei Farcasa anunta deschiderea procesului de dezbatere publica privind proiectul de act normativ: ,,REGULAMENT SERVICIU PUBLIC DE SALUBRIZARE A LOCALITATILOR DIN JUDETUL NEAMT’’

Documentatia poate fi consultata pe site ul primariei Farcasa.

Propuneri , sugestii  , opinii cu valoare de recomandare privind proiectul de act normativ supus consultarii publice se pot depune pana la data de 17.03.2019  prin formularul online atasat , ca mesaj in format electronic pe adresa de e mail – office@primariafarcasa.ro , prin posta la adresa Primaria Farcasa , Judetul Neamt sau  la sediul institutiei.

Materialele transmise vor purta mentiunea: ,,Propuneri privind dezbaterea REGULAMENTULUI SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRIZARE A LOCALITATILOR DIN JUDETUL NEAMT’’.

Propunerile trimise vor fi publicate pe pagina de internet a institutiei.

Pentru cei interesati exista si posibilitatea organizarii unei intalniri in care sa se dezbata public proiectul de act normativ, in cazul in care acest lucru este cerut in scris de catre o asociatie legal constituita sau de catre o alta autoritate publica – pana la data de 13.03.2019.