Stiri

Comuna noastra in imagini

Up-date: Modernizare a drumului vicinal Farcașa

Începând cu luna martie 2019 au fost demarate lucrările de modernizare a drumului vicinal Farcașa (Strada Bisericii) pe o distanță de 2,2 km. Ele consta în betonarea  acestui drum pe lungimea mai sus menționată. În cadrul aceluiași proiect, va fi modernizat DC 190 Poiana Popești (Strada Poieni)  pe o lungime de 1,1 km și Strada Gârlei din satul Frumosu pe o lungime de 0,6 km. Investiția se va derula prin Programul Național de Dezvoltare Locală finanțat din fonduri guvernamentale, valorea totala a proiectului 7517380,25 Lei.

Multumim cetatenilor pentru intelegere, avand in vedere dificultatea cu care se circula si disconfortul creat!

Citeste.

Modernizare rețea de iluminat public în comuna Farcasa

În cursul lunii martie va fi semnat contractul de finanțare a obiectivului de investiție “Modernizare rețea de iluminat public în comuna Farcasa- județul Neamț” între comuna Farcașa si C.R.F.I.R. Iași,  proiect ce constă în înlocuirea unui nr de 340 lămpi cu led. Proiectul va fi finanțat din fonduri europene cu o valoare de 84149 mii euro prin măsura  M2/6B.

Buletin de analiza probe de apa efectuat de DSP Neamt

Buletin de analiza apa nr 1380

Citeste.

Actiune de vaccinare in comuna noastra